POWIAT MIŃSKI. Ten weekend nie był bezpieczny

0
(fot. policja)

WYPADKI DROGOWE

W niedzielę 23.06.2019 r. ok. godz. 18 w Koloniach Stanisławów (gm. Stanisławów) na drodze wojewódzkiej nr 637 między Dobrem a Stanisławowem doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca. Został zabrany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W działaniach ratowniczych brały udział zastęp PSP, zastęp OSP, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Droga była całkowicie zablokowana, ruch odbywał się przez Wólkę Pieczącą (gm. Stanisławów), powstał kilkukilometrowy korek.

W sobotę 22.06.2019 r. w Zglechowie (gm. Siennica) doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Poszkodowana została motocyklistka, zespół ratownictwa medycznego zabrał ją do szpitala. Ponadto w działaniach brały udział Policja, zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

W piątek 21.06.2019 r. w Podcierniu (gm. Cegłów) doszło do potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy. Ranny mężczyzn został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała policja.

Na terenie powiatu mińskiego odnotowano 13 kolizji drogowych.

POŻAR

23.06.2019 r. w Mrozach doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz Straż Leśną.

SKUTKI ULEWY I WIATRU

21.06.2019 r. na terenie powiatu mińskiego w wyniku intensywnych opadów deszczu straż pożarna 9 razy interweniowała przy wypompowywaniu wody z zalanych posesji oraz dróg i 6 razy usuwała powalone drzewa ze szlaków kolejowych oraz linii energetycznych. W Mariance (gm. Mińsk) została zerwana linia energetyczna – zgłoszenie zostało przekazane do Pogotowia Energetycznego.

UTRUDNIENIA NA DROGACH

21.06.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o plamie płynów silnikowych na ulicy Kazikowskiego w Mińsku Mazowieckim. O konieczności usunięcia plamy poinformowano Zarząd Dróg Miejskich w Mińsku.

ZDARZENIA Z UDZIAŁEM ZWIERZĄT

23.06.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o chorym dziku przy ul. Mazowieckiej w Grzebowilku (gm. Siennica) oraz o dwóch martwych dzikach w Mieni (gm. Cegłów). Zgłoszenia zostały przekazane do Powiatowego Lekarza Weterynarii, samorządu i zarządcy siennickiej drogi. Dzień wcześniej w Gągolinie (gm. Siennica) znaleziono ranną sarnę. Zgłoszenie zostało przekazane do właściwego samorządu i zarządcy drogi. Miejsce zdarzenia zabezpieczał patrol Policji.

źródło informacji: PCZK

red.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ