WARSZAWA WESOŁA. Królewski gad w przydomowym ogródku

0
Tego węża królewskiego znalazł na swojej posesji mieszkaniec Wesołej (fot. Straż Miejska w Warszawie)

Strażnicy warszawskiego Ekopatrolu dostali w poniedziałek 7 stycznia zlecenie udania się do centrum Wesołej. Mieszkaniec jednej z posesji przy ul. Cichej twierdził, że znalazł węża i prosi o pomoc.

Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. I rzeczywiście znaleźli węża. Był to mierzący prawie metr lancetogłów królewski (lampropeltis getula) o czarno-szarym ubarwieniu. Funkcjonariusze umieścili go w specjalistycznym pojemniku i przetransportowali do siedziby straży na ulicę Sołtyka, gdzie wąż w cieple i spokoju spędził noc. Dziś rano został odwieziony do Centrum CITES w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie.

Ten gatunek może osiągnąć długość do 2 metrów. Nie jest jadowity. Lubi natomiast zjadać inne węże, nawet jadowite, ponieważ jest odporny na ich toksynę. Żywi się też małymi ssakami, ptakami, jaszczurkami. Aktywny jest głównie nocą.

Skąd się wziął wąż królewski w ogródku mieszkańca Wesołej, nie wiadomo. Jego środowisko naturalne to Ameryka Północna i Południowa, jest jednak uznawany za łatwego w hodowli, może więc uciekł z terrarium jakiegoś gadoluba z sąsiedztwa?

opr. ew

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ