HALINÓW. Tragiczny początek roku

0
(fot. policja)

Tuż po rozpoczęciu Nowego Roku w Okuniewie (gm. Halinów) na drodze wojewódzkiej nr 637 miał miejsce wypadek drogowy, w którym zginął 23-letni mieszkaniec Okuniewa

Około godz. 1 w Nowy Rok oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Okuniewie. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy wstępnie ustalili, że kierujący osobowym fordem potrącił mężczyznę, który wszedł na jezdnię. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł. Ofiara to 23-letni mieszkaniec Okuniewa.

Śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim prowadzili na miejscu tego tragicznego wypadku czynności procesowe mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.

Policjanci kolejny raz apelują do wszystkich kierujących i pieszych o odpowiedzialne korzystanie z dróg.

– Szczególny apel kierujemy do pieszych. Przypominamy o obowiązku posiadania elementu odblaskowego podczas poruszania się po drodze po zmroku poza obszarem zabudowanym. W ten sposób zwiększamy odległość, z jakiej stajemy się widoczni dla kierujących pojazdami, do nawet 150 metrów! Ten dystans pozwala na odpowiednio wcześniejszą reakcję ze strony kierującego i bezpieczne ominięcie pieszego – przestrzega aspirant Marcin Zagórski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim.

mz, red.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ