Wjechał po pijaku w płot i uciekł

0
22-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez mińską prokuraturę… (fot. policja)

Mińscy wywiadowcy zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który wjechał w ogrodzenie posesji, po czym uciekł z miejsca kolizji. Okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez mińską prokuraturę…

W czwartek w godzinach rannych miała miejsce kolizja drogowa. Kierujący volkswagenem wjechał w ogrodzenie jednej z posesji na terenie gminy Mińsk Mazowiecki, po czym uciekł pieszo w kierunku kompleksu leśnego.

Informację o tej sytuacji otrzymali policyjni wywiadowcy, którzy błyskawicznie podjęli czynności zmierzające do zatrzymania feralnego kierowcy. Już po kilku minutach zauważyli opisywanego mężczyznę i go ujęli.

Okazało się, że zatrzymany znajduje się pod działaniem alkoholu. Urządzenie mierzące ilość alkoholu zawartego w organizmie pokazało wartość blisko 1,8 promila. W wyniku dalszego sprawdzenia policjanci ustalili, że mężczyzna nie zastosował się do wyroku sądu, który zakazał mu kierowania pojazdami do 2023 roku. Ponadto był osobą poszukiwaną przez mińską prokuraturę.

Nietrzeźwy 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut karny z art. 178a §4. Przyznał się do zarzucanego czynu, za który odpowie przed sądem. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie kolizji i uszkodzenie ogrodzenia posesji.

mz, red.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ