Kobieta zginęła w pożarze

0
Na miejscu były m.in. OSP Pustelnik, OSP Rządza i dwie jednostki OSP Stanisławów (fot. OSP Pustelnik)

27 grudnia w Pustelniku (gm. Stanisławów) doszło do pożaru budynku jednorodzinnego. Zginęła w nim 63-letnia kobieta.

W czwartek 27 grudnia ok. godz. 11:30 policja i straż pożarna zostały zaalarmowane o pożarze na ul. Warszawskiej w Pustelniku. Płonęły kuchnia i poddasze w domu jednorodzinnym murowanym krytym blachą. Zadymienie domu uniemożliwiało działanie bez aparatów tlenowych. Do środka weszli strażacy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt. W płonącym domu znaleźli kobietę bez oznak życia. Wynieśli ją na zewnątrz. Podjęta natychmiast reanimacja kontynuowana przez ratownictwo medyczne nie powiodła się.

– Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, gaszeniu pożaru poprzez podawanie jednego prądu wody do wnętrza budynku przez ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych z jednoczesnym przeszukaniem budynku przez drugą rotę również zabezpieczoną w sprzęt ODO. W wyniku podjętych działań pożar został ugaszony oraz odnaleziono nieprzytomną osobę, którą ewakuowano na zewnątrz budynku i udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego, któremu została przekazana osoba poszkodowana i prowadzono dalsze czynności resuscytacyjne. Lekarz stwierdził zgon – relacjonuje akcję mł. asp. Piotr Jałocha z zespołu prasowego Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim. – Dalsze prace polegały na oddymieniu budynku oraz wykonaniu prac niezbędnych prac w celu dogaszenia zarzewi pożaru – dodaje.

Ofiara to 63-letnia mieszkanka Pustelnika.

Działania ratownicze trwały ponad 2 godziny. Brały w nich udział 2 zastępy (5 ratowników) PSP, 4 zastępy OSP (18 ratowników) – OSP Pustelnik, OSP Rządza i 2 jednostki OSP Stanisławów – oraz policja i pogotowie ratunkowe.

Policjanci pod nadzorem prokuratora rejonowego prowadzili czynności procesowe na miejscu zdarzenia. Ich celem było szczegółowe wyjaśnieni przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują, aby w trwającym właśnie sezonie grzewczym zadbać o szczelność przewodów kominowych i systemu wentylacji.

opr. ew, fot. OSP Pustelnik

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ