MIŃSK MAZOWIECKI. Srebrna Ola

0
Ola Polkowska i Natalia Łukaszewicz

W niedzielę 25 listopada w Oleśnicy koło Wrocławia odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy – Puchar Polski Juniorek – w Judo. Rewelacyjnie wypadła w tych zawodach zawodniczka UKS Judo Kontra Mińsk Mazowiecki Aleksandra Polkowska, zdobywając srebrny medal w kategorii wagowej 48 kg.

Dzień wcześniej w tym samym miejscu rozegrany został Puchar Polski Juniorek Młodszych pn. Turniej Nadziei Olimpijskich – Oleśnica 2018. W zawodach uczestniczyły trzy reprezentantki mińskiego klubu. Natalia Łukaszewicz po wygraniu dwóch walk zajęła V miejsce w wadze 52 kg, Jagoda Zawadzka po wygraniu jednej – IX miejsce (48 kg). Wiktorii Zalewskiej w wadze 63 kg nie udało się tym razem wygrać. Za to wcześniej, 10 listopada, w Otwartym Pucharze Polski w Bytomiu Wiktoria wywalczyła VII miejsce, wygrywając 2 walki na IPPON (przed czasem).