KOMUNIKACJA. Remont na Czecha i Trakcie Brzeskim

0
Od 21 lipca do 5 sierpnia będzie trwać remont południowej jezdni na ulicach Czecha i Trakcie Brzeskim (fot. Eliza Woźnicka-Nowińska)

Nowa podbudowa i asfalt, remont zjazdów i zatok, uzupełnienie pobocza kruszywem i nowa zieleń w pasie dzielącym jezdnie – za kompleksowy remont południowej jezdni ulic Czecha i Trakt Brzeski. Ma trwać dwa tygodnie. W tym czasie południowa jezdnia na remontowanym odcinku będzie wyłączona z ruchu. Wykonawca zaplanował rozpoczęcie prac już 21 lipca o godz. 23.00.

Remont będzie się wiązał z dużymi utrudnieniami dla zmotoryzowanych.
– Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe i wytyczone objazdy. Za powstałe utrudnienia w ruchu kołowym przepraszamy, jednak zdegradowana arteria wymagała naszej interwencji. Zapewniamy, że po 14 dniach utrudnień komfort jazdy będzie zupełnie inny – zapewnia zarządca drogi, czyli Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Dwa tygodnie prac
Zakres robót przewiduje remont jezdni południowej (w kierunku granicy miasta), na odcinku do ul. Kajki do ul. Jana Pawła II. Sfrezowany zostanie stary, zniszczony asfalt. Droga otrzyma nową podbudowę i warstwę wyrównawczą z betonu asfaltowego. Jezdnia zostanie wzmocniona specjalną siatką, na której zostanie ułożone ponad 32 tys. metrów kwadratowych asfaltu. Roboty nie ograniczą się jedynie do jezdni. Zaplanowane zostało też uzupełnienie kruszywem pobocza, remont zjazdów, zatok i miejscowo chodników. Po zakończeniu robót odtworzona zostanie zieleń w pasie dzielącym jezdnie.

Uwaga na objazdy
W związku z pracami od godz. 23 w sobotę 21 lipca zamknięta dla samochodów będzie południowa jezdnia ul. Czecha na odcinku od ul. Kajki do ul. Jana Pawła II. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się drugą jezdnią (w kierunku centrum). Kierowcy jadący od centrum przejadą na nią przez przewiązkę przed skrzyżowaniem z ul. Kajki, a na właściwą jezdnię wrócą w Starej Miłośnie na skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła II (tuż za górką). Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 5 sierpnia.

Dodatkowo od godz. 22 w piątek 27 lipca do godz. 4 w poniedziałek 30 lipca zamknięta będzie również południowa strona skrzyżowania z ul. Kajki. Wyjeżdżający z ul. Kościuszkowców będą musieli skręcić w ul. Czecha, a ul. Kajki będzie kończyła się ślepo. Objazd zostanie poprowadzony ulicami VIII Poprzeczną (w przeciwnym kierunku – ul. IX Poprzeczną) – Wydawniczą – Kaczeńca – Skrzyneckiego.
ZDM, red.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ