SULEJÓWEK. Mamy mają swoje miejsce

0
Na otwarciu pojawiła się zaskakująca liczba mam. Takie miejsce jest zdecydowanie potrzebne! (fot. Anna Kuśmierczyk)

Pranie, sprzątanie, gotowanie, życie w biegu… Wszystko to staje się męczącą rutyną, a przecież mama nie musi myśleć tylko o obowiązkach.

Miesiące oczekiwania na dziecko, jego pojawienie się na świecie i wprowadzanie go w życie to najpiękniejszy czas dla kobiety. Dlatego dwie dzielne mamy z Sulejówka postanowiły stworzyć miejsce, gdzie panie z podobnym doświadczeniem i potrzebami mogą się zrelaksować i pobyć w towarzystwie innych mam, dzieląc się swoimi doświadczeniami, obawami i sukcesami.

– Inspiracją do powstania klubu są mamy z Sulejówka i okolic. Osoby, które mijamy na ulicy, spotykamy w sklepie, przedszkolu. Mamy będące na urlopie macierzyńskim, wychowawczym i te, które właśnie zaszły w ciążę, a także te, które niedługo wracają do pracy zawodowej – mówi Justyna Makowska, pomysłodawczyni projektu.

Klub Mam jest tworzony przez mamy dla mam.
– Otwieramy przestrzeń przyjazną przede wszystkim nam, a także maluchom. Miejsce, w którym możemy się spotkać, porozmawiać, czegoś dowiedzieć, wesprzeć się nawzajem… i wypić w końcu ciepłą kawę! – podkreśla Justyna.

W klubie będą odbywały się spotkania i warsztaty z gośćmi, specjalistami takimi jak fizjoterapeuta, pedagog, psycholog, dietetyk, coach, położna, specjaliści od chustonoszenia, karmienia piersią, masażu Shantala, pedagogiki Montessori, ekspertki od szycia, makijażu, fotografii, przedsiębiorcze mamy.

9 maja w dniu otwarcia klubu „Mamy Miejsce” mamy przekazały sugestie interesujących je tematów związanych z macierzyństwem, wychowaniem dziecka, ale przede wszystkim potrzebami ich jako kobiet.

– Chcemy pokazać mamom, że okres urlopu rodzicielskiego nie jest jedynie męczącym obowiązkiem i można zrobić w tym czasie wiele dla siebie, spotykać z innymi, cieszyć się z bycia z dzieckiem – dodaje Paulina Grudzińska-Kułak, druga z twórczyń klubu.

– Bycie mamą zmieniło na dobre wiele w moim życiu. Teraz pragnę wspierać inne mamy, by mogły osiągnąć zdrowe nawyki żywieniowe, karmić piersią, ale także zmienić styl życia czy być spełnione w macierzyństwie i jako kobiety. Zarówno mnie, jak i koleżankom z sąsiedztwa brakowało miejsca do wspólnych spotkań, dlatego postanowiłam takie stworzyć. Kiedy poznałam Paulinę, obie stwierdziłyśmy, że to dobry moment dla nas obu, by stworzyć coś wspólnie – mówi Justyna.

Szczegóły dotyczące bieżących wydarzeń (w tym miejsca i czasu kolejnych spotkań) można znaleźć na stronie FB www.facebook.com/mamymiejscesulejowek/
ak

LOKALNA nr 20 (736), wt. 15 maja 2018

Justyna Makowska – dietetyczka, certyfikowana coach, promotorka karmienia piersią, mama dwóch chłopców, mieszkanka Sulejówka, założycielka grupy FB „Mamy z Sulejówka i okolic”, właścicielka StylJedzenia.pl – dietetyka i coaching dla mam.

Paulina Grudzińska-Kułak – fizjoterapeutka o specjalizacji dziecięcej. Dodatkowo wykonuje masaże lecznicze oraz relaksacyjne. Terapeutka uroginekologiczna. Od roku właścicielka gabinetu rehabilitacyjnego „FizjoStrefa mamy i dziecka”. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch synów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ