SULEJÓWEK. Radni jadą obejrzeć miniatury

0
Anna Kabała (prezes Fundacji Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego) oraz Rafał Kunach (dyrektor i fundator Parku Miniatur) podczas sesji 7 grudnia zaprosili radnych do obecnej siedziby parku miniatur przy ul. Senatorskiej w Warszawie (fot. Robert Nowiński)

Nie zapadła decyzja w sprawie ulokowania parku miniatur na Gliniankach. Radni chcą więcej się dowiedzieć. Przede wszystkim zobaczyć sam park. Dlatego wybierają się na Senatorską.

Jednym z punktów ostatniej sesji Rady Miasta Sulejówek (07.12) była uchwała zezwalająca burmistrzowi na oddanie bez przetargu w dzierżawę na 25 lat terenu o powierzchni 3,75 ha u zbiegu ulic Gdańskiej i Reymonta. Dzierżawcą ma być Fundacja Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego. Jej przedstawiciele Anna Kabała (prezes) i Rafał Kunach (fundator) byli obecni na sesji.

O planach lokalizacji tej placówki w Sulejówku pisaliśmy już dwukrotnie („Na Gliniankach postawia nam cerkiew”, Lokalna nr 47/2017, „Czy radni ‘wejdą’ w park miniatur?”, Lokalna nr 49/2017). Przedstawialiśmy korzyści, jakie może przynieść miastu obecność unikatowej instytucji, ale także zastrzeżenia, jakie zgłaszali wobec pomysłu niektórzy radni.

Jeden z nich, przewodniczący komisji inwestycji Andrzej Lipka, wnioskował na sesji o zdjęcie uchwały z porządku obrad. Projekt został, ale nie był głosowany. Także na wniosek Lipki sprawa została skierowana do komisji. Większość radnych twierdziła, że ma zbyt małą wiedzę na temat ewentualnego dzierżawcy, a warunki ewentualnej dzierżawy nie są określone. Nie przekonały ich zapewnienia burmistrza Arkadiusz Śliwy, że uchwała otwiera dopiero drogę do negocjacji ani krótka prezentacja przedstawicieli fundacji. Ci ostatni zaprosili więc radnych do obecnej siedziby parku miniatur, budynku dawnego Banku Landaua przy ul. Senatorskiej 38 w Warszawie.

Wizyta została zaplanowana na środę 13 grudnia. Potem sprawa ewentualnego wydzierżawienia terenu na Gliniankach będzie przedmiotem obrad połączonych komisji rady. O tym, czy Park Miniatur Województwa Mazowieckiego znajdzie siedzibę w Sulejówku, zdecyduje głosowanie na sesji budżetowej, jeszcze przed nowym rokiem.

ern
LOKALNA nr 50 (715), wt. 12 grudnia 2017

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ