SULEJÓWEK, WARSZAWA WESOŁA. Będzie parking przy PKP Wola Grzybowska

0
Dziś przy Okuniewskiej auta parkują w krzakach i błocie. W przyszłym roku ma się to zmienić (fot. ew)

Na wtorek 7 listopada zostało przewidziane podpisanie porozumienia między Warszawą a Sulejówkiem w sprawie tymczasowych parkingów przy przystanku PKP w Woli Grzybowskiej.

Porozumienie dotyczy wykonania koncepcji architektoniczno-drogowej parkingów po obu stronach torów. Jego sfinansowanie bierze na siebie Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM), który w porozumieniu reprezentuje Warszawę. Podział kosztów projektu i budowy ma być określony osobną umową.

Utwardzony parking o powierzchni 2-3 tys. metrów kw. od strony ul. Okuniewskiej ma być przeznaczony dla 100-150 aut i około 30 rowerów.

– Parking w założeniu ma być zlokalizowany na działkach stanowiących własność Skarbu Państwa w zarządzie PKP PLK. Teren będzie użyczony czasowo na okres nie dłuższy niż 3 lata (z możliwością przedłużenia) na mocy umowy najmu lub dzierżawy – mówi Lokalnej Maciej Krzysztoszek z ZTM.

– Koszty nie są jeszcze ostatecznie ustalone. Wszystko zależy od umowy z PKP PLK (zasady użyczenia i udostępnienia terenu), umowy z miastem Sulejówek (współfinansowanie) oraz przyjętą formułą i wyposażeniem parkingu. To ma być obiekt tymczasowy, dlatego będziemy dążyć do minimalizacji kosztów realizacji przy zachowaniu niezbędnej funkcjonalności parkingu – wyjaśnia Krzysztoszek.

Czy parking będzie ogólnodostępny?
– Nie ma jeszcze decyzji odnośnie formuły, ale założenia są takie, żeby był dostępny dla wszystkich. Jeśli będzie jakaś forma płatności, to prawdopodobnie na zasadach określonych w regulaminie parkingów Park+Ride – zaznacza przedstawiciel ZTM.

Władze Sulejówka widzą to jednoznacznie.
– Zakładamy, że dla mieszkańców Sulejówka parking musi być bezpłatny – mówi wiceburmistrz Remigiusz Górniak.

Kiedy spodziewane jest uruchomienie parkingu?
– Ma powstać w przyszłym roku, myślę, że realnie do września – spodziewa się Remigiusz Górniak.

– Na tym etapie możemy powiedzieć jedynie, że rozpoczęcie prac na pewno nie nastąpi wcześniej niż w 2018 r. Zakończenie zależy od ostatecznych decyzji i uzgodnień między stronami – mówi z kolei Maciej Krzysztoszek.
ern

LOKALNA nr 45 (710), wt. 7 listopada 2017

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ