KAŁUSZYN. Tragedia na drodze. Zginęły dwie dziewczyny

0
Do zderzenia doszło niedługo po zapadnięciu zmroku (fot. OSP Kałuszyn)

Dwie osoby zginęły, dwie w stanie ciężkim znalazły się w szpitalu. To rezultat czołowego zderzenia na drodze krajowej nr 2.

Był piątek 10 listopada, po godzinie 16. Na drodze krajowej nr 2 w Marysinie pod Kałuszynem samochód osobowy opel zderzył się czołowo z tirem. Dwa zastępy OSP z Kałuszyna otrzymały zgłoszenie o 16.28.

– Niezwłocznie przystąpiliśmy do wydobywania osób poszkodowanych. Używaliśmy narzędzi hydraulicznych – relacjonują strażacy z OSP Kałuszyn. – W trakcie działań dojeżdżały kolejne służby ratunkowe. Po wydobyciu pierwszej osoby poszkodowanej przystąpiliśmy do reanimacji, kolejne zastępy wydobywały następne osoby. Niestety, mimo reanimacji u młodej kobiety stwierdzono zgon – wspominają.

Śmierć poniosły dwie młode kobiety – kierująca oplem i siedząca z tyłu za kierującą.

W samochodzie osobowym podróżowały cztery osoby. Jak relacjonują świadkowie tragedii, wszystkie w wieku 19-20 lat. Dwoje rannych wydobytych z wraku zostało przetransportowanych do szpitali w Warszawie i w Siedlcach. Mężczyznę zabrała karetka pogotowia, kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana na zaimprowizowane lądowisko w Janowie pod Mińskiem, skąd odebrał ją helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Przyczyny wypadku ustala policja. W akcji ratowniczej brały udział dwie załogi ratownictwa medycznego, dwa zastępy OSP Kałuszyn, zastęp OSP Sinołęka, dwa zastępy PSP z Mińska. Na miejscu była policja, był też prokurator.

opr. ern
LOKALNA nr 46 (711), wt. 14 listopada 2017

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ