HALINÓW. Dziupla pełna drogich aut

0
Na posesji policjanci znaleźli części m.in. od bmw, lexusa, jaguara (fot. KPP MM)

Policjanci z Halinowa zabezpieczyli dwie karoserie od mercedesów ukradzionych w Warszawie i w powiecie pułtuskim oraz szereg innych części pochodzących z luksusowych samochodów.

Policjanci z wydziału kryminalnego, pracujący na co dzień przy sprawach dotyczących przestępczości samochodowej, ustalili w gminie Halinów adres prywatnej posesji, na którą trafiały samochody kradzione na terenie województwa mazowieckiego.

Kryminalni zaprosili do akcji biegłych z zakresu mechanoskopii z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji. Dokładnie sprawdzili teren posesji i znaleźli karoserie, silniki oraz szereg innych akcesoriów samochodowych, pochodzących z aut takich marek jak Mercedes, BMW, Lexus i Jaguar.

Po wstępnej ocenie dwóch zabezpieczonych karoserii i dokładnym sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że pochodzą one z samochodów, które zostały ukradzione. Pierwszy skradziono w powiecie pułtuskim w 2016 roku, drugi – w 2017 roku na terenie Warszawy.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie przedmioty, co do których zachodziło podejrzenie, że też mogą pochodzić z kradzieży. Były to silniki samochodowe, skrzynie biegów i podzespoły elektroniczne. Wstępnie oszacowano wartość skradzionych samochodów na ponad 1 milion złotych.

Zarzuty udziału w przestępstwie paserstwa, polegającym na ukrywaniu kradzionych części samochodowych, usłyszał 29-letni właściciel posesji.
Sprawa jest jeszcze w toku. Policjanci cały czas pracują przy innych jej wątkach. Niewykluczone, że w najbliższym czasie może dojść do kolejnych zatrzymań osób powiązanych z przestępczością samochodową.

dn, red.
LOKALNA nt 38 (703), wt. 19 września 2017

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ