SULEJÓWEK-OSSÓW. Będzie 91 złotych medali!

0
Organizatorzy przygotowali 91 złotych medali. Liczba jest nieprzypadkowa.

W sobotę 5 sierpnia odbędzie się 2. Bieg „Cichociemni 44” w hołdzie 91 żołnierzom walczącym w Powstaniu Warszawskim. Start o godz. 9.30 przy leśniczówce w Woli Grzybowskiej, meta – przy kaplicy w Ossowie. Dystans: 7200 metrów.

Bieg odbywa się duktami leśnymi. Trasa będzie oznaczona taśmami oraz zabezpieczona przez wolontariuszy i instruktorów biegu.

Wszystkie osoby wyrażające chęć uczestnictwa w 2. Biegu „Cichociemni’44” powinny zgłosić swój udział do 5 sierpnia lub do momentu, w którym będą wolne miejsca. Trzeba podać imię i nazwisko, wiek i e-mail. Możliwość zgłoszenia – na stronie: www.biegcichociemnych.mil.pl, przy czym 4 sierpnia o godzinie 18 ma zostać zamknięta możliwość rejestracji drogą elektroniczną, a jeśli zostaną wolne miejsca, będzie można się zapisać jeszcze w dniu biegu w biurze przy leśniczówce. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który znajduje się na podanej wyżej stronie biegu.

Dla 91 zawodników są przeznaczone złote medale, na których umieszczono stopień, imię i nazwisko oraz pseudonim Cichociemnego walczącego w Powstaniu Warszawskim, pozostali zawodnicy otrzymają medale srebrne.

Organizatorami biegu są Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa, Nadleśnictwo Drewnica i Stowarzyszenie Patriotyczno-Edukacyjne „Pamięć”. Bieg został objęty honorowym patronatem przez Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka, swoim patronatem objęli go Wojskowa Akademia Techniczna, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Centrum Kultury Ossów oraz burmistrzowie miast Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Ząbki, Halinów i wójtowie gmin Dębe Wielkie i Stanisławów.

ew

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ