WYCIECZKA Z HISTORIĄ. Rowerami na bunkry

0

W niedzielę 16 lipca odbędzie się kolejna wycieczka rowerowa z cyklu „Wycieczka z historią”. Tym razem Arkadiusz Łukasiak z Mińskiej Grupy Rowerowej poprowadzi ją przez Mazowiecki Park Krajobrazowy.

– Zapraszam na wycieczkę, będzie dość łatwa i ciekawa – mówi Arkadiusz Łukasiak. – Zeszłego roku to właśnie ta wycieczka cieszyła się największą popularnością i na długo została w głowach jej uczestników!

Łatwa? Do przejechania będzie około 65 km, prowadzący zapewnia jednak, że to tylko wygląda groźnie, ale nie będzie aż tak ciężko ze względu na niespieszne tempo.

– To kwestia czasu. Jest dużo przystanków a tempo jest wyznaczane przez najwolniejszego uczestnika, więc przejazd zajmie nam ok. 6 godzin – wyjaśnia.

Trasa będzie wiodła głównie przez las, ale twardymi drogami, szlakami turystycznymi.
Ciekawa? Tak! Celem są południowe kresy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego – okolice Celestynowa, Bunkry Dąbrowiecka Góra, Karczew, Otwock i powrót przez Gliniankę, Kopki, wiszący most nad Świdrem.

– Odwiedzimy także leśne ścieżki edukacyjne, np. Goździkowe Bagno koło Celestynowa czy stary młyn na Świdrze. Będziemy też w bunkrze pod Celestynowem (Bunkry Dąbrowiecka Góra z 1944). Jest on rekonstruowany i można go zwiedzić – opowiada Lokalnej prowadzący.

Wszystkich chcących aktywnie spędzić najbliższą niedzielę serdecznie zapraszamy. Wyjazd tradycyjnie o godz. 10.00, start przy wyjściu z tunelu PKP od ul. Sosnkowskiego.

A w planach na następne rajdy – wyjazd 6 sierpnia na „Tańce na Gościńcu” (tym razem nauka walczyka) w Kątach Goździejewskich Drugich (gm. Dębe Wielkie), a potem Ossów (pow. wołomiński). Można się też w najbliższym czasie spodziewać wycieczki po gminie Dębe Wielkie.

Eliza Woźnicka-Nowińska

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ