MIŃSK MAZOWIECKI. Można się zbadać albo zatańczyć

0
Iwona Wrzosek, pielęgniarka koordynująca w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Mińsku zaprasza do zwiedzenia placówki w sobotę 20 maja (fot. Eliza Woźnicka-Nowińska)

Bezpłatne konsultacje z terapeutą, badanie gęstości kości albo zajęcia akrobatyczne – takie atrakcje przygotowały trzy placówki w Mińsku z okazji odbywających się od 18 do 21 maja Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które prezentują projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.


Do tegorocznej edycji akcji zgłosiło się około 800 podmiotów z całej Polski. Wśród prezentujących swoje projekty będą m.in. Port Lotniczy Fryderyka Chopina w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska, Hala Stulecia we Wrocławiu, Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, EC1 w Łodzi, Teatr Szekspirowski w Gdańsku, Ministerstwo.

Beneficjenci otwierają drzwi, dając zwiedzającym możliwość zobaczenia miejsc na co dzień niedostępnych, np. zaplecza teatrów, lotnisk, stacji uzdatniania wody czy oczyszczalni ścieków. Można się też przy tej okazji wybrać na wycieczkę po nowoczesnych laboratoriach medyczno-weterynaryjnymi SGGW w Warszawie albo obejrzeć tunel aerodynamiczny i laboratorium słoneczne w Centrum Badawczym PAN KEZO w Jabłonnie.

Wśród miejsc, które możemy tego dnia odwiedzić, są trzy w Mińsku Mazowieckim.

Centrum Psychologiczne Sens (Mińsk Mazowiecki, ul. Kazikowskiego 25) zaprasza 18 maja w godzinach 18-20 i 19 maja od 16 do 17 na bezpłatne konsultacje prowadzone przez psychoterapeutę oraz terapeutę uzależnień. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc trzeba wcześniej zapisać się na konkretną godzinę (tel. 570 510 540, e-mail: recepcja@cpsens.pl). Placówka skupia terapeutów świadczących usługi w zakresie psychologii, psychoterapii, seksuologii, terapii uzależnień, psychologii dziecięcej, psychiatrii, terapii małżeńskiej oraz wielu innych.

Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o.o. zaprasza 20 maja w godzinach 11-16 do Dziennego Domu Opieki Medycznej (Mińsk Mazowiecki, ul. Olsztyńska 2). Będzie można nie tylko zwiedzić obiekt i porozmawiać z personelem, ale i zrobić sobie badania:
– badanie gęstości kości
– pomiar RR, BMI i ilości tkanki tłuszczowej
– pomiar stężenia glukozy we krwi za pomocą glukometru

La Flaca (Mińsk Mazowiecki, ul. Bulwarna 2) zaprasza 21 maja w godzinach 12-18 zaprasza w ramach dnia otwartego na bezpłatne zajęcia taneczne i akrobatyczne. Wymagana jest rezerwacja miejsca (la-flaca@wp.pl)
opr. ew

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ