Utrudnienia w ruchu w Rembertowie i na Woli

0

W weekend 8-9 kwietnia rozpocznie się budowa stacji metra Płocka. Kilkusetmetrowy odcinek ul. Płockiej zostanie zamknięty. Zmiany w ruchu będą także na ul. Marsa i Żołnierskiej – potrwają ponad rok.

Przebudowy i zmiana organizacji ruchu czeka od najbliższego weekendu podróżujących przez Rembertów i Wolę.

Budowa wiaduktu w Rembertowie
Zakończyły się prace związane z przebudową ul. Czwartaków i rozpoczyna się budowa wiaduktu w ciągu ul. Żołnierskiej.

W piątek 7 kwietnia ok. godz. 20 ruch z jezdni głównej ul. Żołnierskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Czwartaków zostanie skierowany na nowo wybudowane łącznice okalające przyczółki wiaduktu. Będzie można skręcić z ul. Żołnierskiej w Czwartaków (jadąc od strony ul. Marsa) oraz z ul. Czwartaków w kierunku Zielonki. Natomiast jadący z ul. Czwartaków w stronę Marsa będą musieli pojechać w kierunku Zielonki i zawrócić przy północnym połączeniu łącznic z trasą główną ul. Żołnierskiej.

Relacja z Zielonki na ul. Czwartaków będzie prowadzona objazdem ul. Strażacką. Otwarte zostanie również skrzyżowanie z ul. Zesłańców Polskich. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca maja przyszłego roku.

Kolejna ważna zmiana w ruchu zostanie wprowadzona w nocy z piątku na sobotę (8 kwietnia ok. godz. 1 w nocy). Wykonawca rozpocznie przebudowę konstrukcji jezdni ul. Marsa przy skrzyżowaniu z ul. Żołnierską. Najpierw, od 8 kwietnia do 2 maja, zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia ul. Marsa prowadząca w kierunku centrum, przejezdna pozostanie jezdnia w kierunku ul. Cyrulików. Jadąc z Rembertowa, nie będzie można pojechać prosto w kierunku ul. Płowieckiej ani skręcić z ul. Marsa w Żołnierską i Rekrucką. Objazd będzie prowadzony ulicami Strażacką i Żołnierską.

Następnie, od  2  do 26 maja, zamknięta będzie jezdnia ul. Marsa w stronę ul. Cyrulików a otwarta zostanie przebudowana jezdnia północna. Potem, w dniach 26-28 maja, wyłączone będą obydwie jezdnie, co umożliwi ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni.

Budowa metra na Woli
Rozpoczynają się zasadnicze prace budowlane stacji metra. Dotychczas budowa zajmowała fragment ul. Wolskiej przy skrzyżowaniu z Płocką oraz tereny zielone na ul. Płockiej.

W piątek 7 kwietnia ok. godz. 22 wykonawca otworzy zamkniętą jezdnię ul. Wolskiej a zamknie ul. Płocką na odcinku od ul. Wolskiej do Ludwiki. Dojazd do posesji przy ul. Płockiej 13, 15 i 17 będzie utrzymany od strony ul. Ludwiki, tymczasową dwukierunkową jezdnią od ul. Płockiej 11 do Płockiej 17. Ta jezdnia nie będzie miała połączenia z ul. Wolską. Wzdłuż tymczasowej drogi powstanie również chodnik dla pieszych.

Natomiast na ul. Kasprzaka (w kierunku centrum) zostanie wytyczony pas ruchu do skrętu w lewo w ul. Skierniewicką. Przypominamy, że na ul. Płockiej, pomiędzy ul. Ludwiki a Wolską, działa punkt informacyjny budowy, w którym można dowiedzieć się o budowie metra.

Zmienią się trasy linii 103, 136, N45, N95 – objazd zostanie wytyczony ul. Skierniewicką. Oto szczegółowe trasy:
•    103: DW. ZACHODNI /TUNELOWA/ – … – Krzyżanowskiego – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Płocka – Obozowa – Ostroroga – … – METRO MŁOCINY
•    136: NATOLIN PŁN. – … – al. Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Płocka – MŁYNÓW
•    N45: DW. CENTRALNY – … – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Obozowa  (powrót: Obozowa – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Karolkowa – Prosta) – … – KAROLIN
•    N95: DW. CENTRALNY – … – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Obozowa  (powrót: Obozowa – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Karolkowa – Prosta) – … – OS. GÓRCZEWSKA
UMW

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ