Uczniowie pojadą bezpłatnie, bilety okresowe tańsze

0
Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska podczas konferencji prasowej 6 kwietnia

Stołeczni radni przegłosowali zmiany – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą podróżowali komunikacją miejską bezpłatnie, a mieszkańcy metropolii zapłacą mniej za bilety długookresowe ważne w obu strefach (1. i 2.).  

W czwartek 6 kwietnia radni miejscy przegłosowali zmiany w taryfie biletowej.

Uczniowie nie płacą
Katalog osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów został poszerzony o uczniów warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, publicznych i niepublicznych oraz uczniów mieszkających w Warszawie i uczących się w innych, niestołecznych placówkach oświatowych. Uprawnienie będzie obowiązywało od 1 września br. na podstawie specjalnych, spersonalizowanych kart miejskich (tzw. Karty Ucznia).

Szkoły prześlą do Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM) wypełnione wnioski wraz ze zdjęciem dzieci (wzór wniosku wraz z instrukcją został dostarczony do szkół, które zbierają już wnioski od rodziców) oraz informację, na jaki okres należy wgrać uprawnienie. Uprawnienia będą wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole, ale nie dłuższy niż 4 lata. ZTM przed końcem obecnego roku szkolnego przekaże szkołom gotowe, spersonalizowane Warszawskie Karty Miejskie.

Dzieci, które mieszkają na terenie Warszawy, a uczęszczają do szkół poza miastem, będą mogły wyrobić kartę w każdym POP ZTM.

Taniej za bilety dwustrefowe
Radni podjęli także decyzje o obniżce cen biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych zapłacą teraz 180 zł (zaoszczędzą dzięki temu 30 zł miesięcznie), a użytkownicy biletów 90-dniowych – 460 zł (zaoszczędzą 76 zł).

Bilety grupowe i konferencyjne
Do oferty biletowej wprowadzono bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy dla maksymalnie 10 osób w cenie 22 zł, który będzie dużym ułatwieniem dla podróżujących grup szkolnych i ich opiekunów (musieli kasować dużą liczbę biletów, teraz wystarczy skasować kilka kartoników).

Specjalnie dla turystów i osób przebywających w stolicy zaledwie przez kilka dni wprowadzono w taryfie z powrotem bilet 3-dniowy w cenie 36 zł (1. strefa) i 57 zł (1. i 2. strefa).

Miasto umożliwiło również organizatorom konferencji zakup biletów dla ich uczestników na wybrany okres (tzw. bilet konferencyjny).
UMW

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ