HALINÓW, SULEJÓWEK. Remont drogi – z poślizgiem

0
Remont drogi 637 na terenie Okuniewa zacznie się najpóźniej tuż po majówce. Plan objazdów przedstawiony w Lokalnej pozostaje aktualny (fot. Eliza Woźnicka-Nowińska)

Budowa drogi wojewódzkiej nr 637 na terenie Okuniewa (gm. Halinów) ma się zacząć z niewielkim poślizgiem, najpóźniej tuż po długim weekendzie majowym, 8 maja. Plan objazdów dokładnie omówiony w aktualnym numerze Lokalnej pozostaje aktualny.

Według oficjalnego komunikatu wykonawcy, firmy Strabag, opublikowanego 18 kwietnia, budowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 637 (Warszawa-Węgrów) na terenie Okuniewa miała się rozpocząć o godz. 8 w poniedziałek 24 kwietnia. W Lokalnej nr 15-16 już we wtorek 11 kwietnia po rozmowach z inwestorem i wykonawcą przedstawiliśmy szczegóły dotyczące tymczasowej (do końca roku 2017!) organizacji ruchu i zamieściliśmy opracowane przez nas mapki objazdów.

Tymczasem dziś (piątek 21 kwietnia) ukazał się kolejny komunikat wykonawcy, tym razem zatytułowany „Odwołanie wdrożenia tymczasowej organizacji ruchu na DW 637”. Strabag zawiadamia w nim o „odwołaniu ze względów technicznych wdrożenia tymczasowej organizacji ruchu […] w dniu 24.04.2017 o godz. 8:00”. Informuje też, że „informacja o nowym terminie wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu zostanie przekazana na 7 dni przed planowanym wdrożeniem”.

Co kryje się pod wyrażeniem „ze względów technicznych”? Kiedy rozpocznie się budowa drogi i tym samym objazdy (głównie przez Sulejówek)? Czy poza terminem nie zmieni się aby plan objazdów? Postanowiliśmy to sprawdzić u źródła. Skontaktowaliśmy się z Piotrem Niukiem, kierownikiem budowy DW 637.

Jak informuje Piotr Niuk, zostały już ustawione znaki i tablice informujące o objazdach, żeby kierowcy zdążyli się przygotować. PLAN OBJAZDÓW SIĘ NIE ZMIENI. Zmieni się tylko termin ich wdrożenia.

Okazało się, że techniczne problemy dotyczą instalacji podziemnych, robót nie można byłoby zacząć, ponieważ jeszcze nie wszystkie formalności są zakończone. Kierownik budowy przytomnie zauważa, że oczywiście można byłoby wdrożyć objazdy zgodnie z wcześniejszym komunikatem, ale skoro i tak nie byłoby możliwe rozpoczęcie robót, to ten kłopotliwy dla mieszkańców moment lepiej przesunąć. Na jak długo? Niedługo. Piotr Niuk twierdzi, że prace rozpoczną się najpóźniej 8 maja, czyli już po długim weekendzie majowym. Właśnie ze względu na spodziewany duży ruch na trasie Warszawa-Węgrów w czasie majówki termin dopiero pomajówkowy, a nie przed, jest dość prawdopodobny. Na pewno zostanie zachowana procedura poinformowania o wdrożeniu – tydzień przed wdrożeniem.

Już teraz warto więc zapoznać się z tym, co nas czeka za tydzień lub dwa w związku z budową tej drogi. Mapki objazdów jeszcze do poniedziałku 24 kwietnia włącznie są dostępne w aktualnym numerze Tygodnika LOKALNA. Ponieważ cieszył się on dużym zainteresowaniem i szybko znikał, dowieźliśmy do niektórych punktów sprzedaży kolejne egzemplarze.

AKTUALIZACJA (28.04.2017): Nasze informacje się potwierdziły – objazdy mają zostać wprowadzone po majówce. W piątek 28 kwietnia Strabag wydał kolejny komunikat, w którym jako datę wdrożenia opisywanej w Lokalnej tymczasowej organizacji ruchu wskazuje godzinę 9 w poniedziałek 8 maja.

ew

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ