Puchar odjechał z Sulejówka

0
2. miejsce – Mordo-Ryje: Marcin Lach, Kamil Wyganowski, Daniel Siporski, Maciej Pietrzyk, Marcin Polak, Karol Gruczewicz, Daniel Matwiejczyk (fot. Anna Kuśmierczyk)

Hala sportowa w szkole przy Idzikowskiego w Sulejówku zamienia się w lutym w arenę zmagań seniorskich drużyn piłkarskich o mistrzostwo miasta (turniej otwarty). W niedzielę 26 lutego nie brakowało niespodzianek.

Piętnaście zespołów walczyło o tytuł Mistrza Sulejówka: Joga Finito, Rebelianci, Pan Pierożek, Alchemia Futbolu, AZS WIT, Wybrzeże Klatki Schodowej, Rewolwersi, Zbieranina, Mordo-Ryje, WKS FC Nic Nam Się Nie Chce, Gold Dent, Nauka Jazdy u Sławka, FC Zadymiarze, Superparkiet i FC Hasacze.

W trzech grupach walczyli o awans do dwóch grup, z których wyłonione zostały 4 najlepsze ekipy. Do półfinałów trafiły dwie pary: Mordo-Ryje i WKS oraz Rewolwersi i Gold Dent. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis. Dopiero w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Mordo-Ryjów. W drugim meczu Gold Dent pokonał Rewolwersów 2:1. W meczu o brąz zagrali przegrani półfinałów. Rewolwersi po bardzo wyrównanej grze pokonali WKS 2:1. W finale Gold Dent pewnie wygrał z Mordo-Ryjami 4:0.

Za najlepszego bramkarza został uznany Marcin Lach z Mordo-Ryjów, za najlepszego zawodnika – Bartosz Januszewski z Gold Dent, a najlepszym strzelcem okazał się Maciej Lament, również ze zwycięskiej drużyny. Puchar trafił do Wołomina. Zaskoczeniem było odpadnięcie już w fazie grupowej zwycięzców poprzednich dwóch edycji, FC Zielona, tworzących w tegorocznym turnieju drużynę Superparkiet. Sulejówek zajął 2. i 3. miejsce.
Pojawiły się dwie młode drużyny. Jedna z nich, WKS, doszła do półfinałów. Turniej zorganizował Łukasz Świstak przy współpracy urzędu miasta.

ak
LOKALNA nr 9 (674), wt. 28 lutego 2017

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ