SULEJÓWEK. „Akord” z nowymi utworami i dawną klasą

0
Kapelmistrz Edward Myśliwczyk świetnie zabawiał publiczność (fot. Anna Kuśmierczyk)

W sobotę 7 stycznia w sali OSP Sulejówek odbył się coroczny koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Akord”. Muzycy zapowiadali niezapomnianą, atmosferę. Zagrali nowe utwory i była to prawdziwa uczta.

Koncert był podsumowaniem pracy i ćwiczeń w roku 2016. Jednocześnie, jak podkreślił burmistrz Arkadiusz Śliwa, był inauguracją artystycznych występów i imprez w mieście w roku 2017. Tradycyjnie wśród występujących byli „debiutanci” – osoby, które dołączyły do orkiestry w trakcie ostatniego roku.

Wśród nich była Sylwia Marszał grająca na saksofonie altowym od 7 miesięcy. Orkiestra uraczyła licznie zgromadzoną publiczność takimi utworami jak „One Moment in Time” (tu solo na trąbce wybrzmiało dzięki Jeremiemu Sapilakowi, uczniowi I klasy Szkoły Muzycznej II stopnia w Warszawie). Były też „ My Way”, Szkoda miłości”, „La storia”, a na koniec „Rudy rydz” i „Czarny Alibaba”, przy których trudno już było wysiedzieć, bo nogi rwały się do tańca.

Kapelmistrz Edward Myśliwczyk był przygotowany do poprowadzenia „Marsza Radetzkiego” z publicznością, która klaskała, gdy dyrygent ją zachęcał. zachęcał. Przy okazji koncertu muzycy poprosili o wsparcie na naprawę instrumentów.

Dzień wcześniej, 6 stycznia, w święto Trzech Króli, muzycy wystąpili z koncertem kolęd podczas mszy świętej w kościele parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku Miłośnie. Orkiestra zachęca do odwiedzania ich profilu na Facebooku.

Anna Kuśmierczyk
LOKALNA nr 1-2 (666-667), wt. 10 stycznia 2017

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ