„Macierzanka” lepsza niż Staszic i Zamoyski

0
Na najwyższym stopniu podium - drużyna z "Macierzanki"

Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim zostało szachowym mistrzem Mazowsza!

19 listopada w hali sportowej przy Gimnazjum nr 119 w Starej Miłośnie odbyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazalnych w Szachach Szybkich. W szranki turniejowe stanęła rekordowa liczba zawodników. Prawie 600 szachistów walczyło o tytuł Mistrza Mazowsza Szkół.

W zawodach brały udział drużyny z Mazowsza złożone z 4 zawodników, przy czym na 4. szachownicy musiała grać kobieta. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, na dystansie 8 rund po 15 minut na zawodnika z podziałem na typy szkoły: podstawowe, gimnazja i ponadgimnazjalne.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyło Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim w składzie: Damian Koseski, Jakub Dróżdż, Mateusz Sobiepanek, Pola Parol. Mińska drużyna zdobyła 27 punktów i pokonała w ogólnej klasyfikacji reprezentacje XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (23,5 pkt.) i XVIII LO im. Jana Zamoyskiego w Warszawie (21 pkt.), które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsca.

W równoległej klasyfikacji indywidualnej zawodnicy „Macierzanki” na swoich szachownicach uzyskali następujące medale: Damian Koseski na pierwszej szachownicy – srebro, Jakub Dróżdż na drugiej szachownicy – srebro, Mateusz Sobiepanekna trzeciej szachownicy – srebro, Pola Parol na czwartej szachownicy – złoto.

Dzięki osiągniętemu wynikowi drużyna z LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej uzyskała prawo startu w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Licealnych w 2017 roku.