Ula z Cisia zaśpiewa na Malcie? Pomóżmy

0
Śpiew jest dla Uli ważny, ale to nie jest jej cały świat. Bardzo dobrze też biega, ćwiczy akrobatykę, jeździ na nartach (fot. z archiwum rodzinnego Uli Dorosz)

Urszula Dorosz, 12-letnia mieszkanka Cisia w gminie Halinów ucząca się śpiewu w Centrum Artystycznym Scena w Sulejówku, 15 października wystąpi na żywo w TVP podczas preselekcji Konkursu Eurowizji dla Dzieci (Eurovision Song Contest 2016). Powalczy tam o możliwość reprezentowania Polski podczas finału Eurowizji na Malcie.

To ogromne wyróżnienie i sukces, ponieważ na castingach pojawiło się bardzo wielu uzdolnionych młodych wokalistów. Ula została wybrana do ścisłej dziesiątki, gdy zaśpiewała piosenkę „Dzień dobry, Mr Blues”, czym wzbudziła zachwyt jurorów.

– Muszę przyznać, że sama nie wiem, jak to się wszystko stało, bo działo się to bardzo szybko – wspomina casting Ula Dorosz. – Weszłam do telewizji, momentalnie przypudrowali mi nos, wręczyli mikrofon i weszłam na scenę. Jury chyba podobało się moje wykonanie, ale nie miałam czasu się nad tym zastanawiać, bo już kolejna osoba robiła ze mną wywiad. Byłam szczęśliwa, kiedy wieczorem zadzwonił do mnie pan z telewizji i powiedział, że jestem w dziesiątce preselekcji Eurowizji.

Urszula od trzech lat uczy się w Centrum Artystycznym Scena w Sulejówku w klasie śpiewu prowadzonej przez Agatę Struzik-Nawrocką. Występuje w wielu widowiskach muzycznych i koncertach wokalnych. Na scenie prezentuje się też jako wokalistka wraz z Zespołem Rozrywkowym „Dragon Young” pod kierownictwem Beaty Burczak.

– Udział w Eurowizji to ogromne wydarzenie – mówi Lokalnej Agata Struzik-Nawrocka, instruktorka śpiewu Urszuli. – Ula to niezwykle uzdolniona wokalnie dziewczynka, praca z nią to sama przyjemność. Jej niezwykle ciekawa barwa głosu oraz umiejętności budzą zachwyt wśród publiczności. Jestem z niej ogromnie dumna.

Ula swoje pierwsze kroki muzyczne stawiała już jako przedszkolak pod okiem Renaty Struzik. Pierwszy kontakt z mikrofonem miała w wieku 5 lat podczas nagrania dziecięcej płyty z piosenkami „Do-re-mi-fa-sol-la piosenki z przedszkola”, gdzie nagrała małą partię wokalną. W niedługim czasie zaczęła zdobywać laury na wielu ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach wokalnych, wykonując bardzo zróżnicowany repertuar.

Śpiew jest dla Uli ważny, ale to nie jest jej cały świat. Jest świetną uczennicą podstawówki w Cisiu.
– Nasza córka uwielbia sport. Bardzo dobrze biega, w tamtym roku zajęła pierwsze miejsce w gminnym międzyszkolnym biegu Szkoła Biegnie z Respektem. Ponadto ćwiczy akrobatykę, jeździ na nartach, uwielbia wycieczki rowerowe oraz spacery. Spełnia się też plastycznie, rysuje i maluje – mówi nam Tomasz Dorosz, tata Uli.

Do wachlarza uzdolnień dwunastolatki trzeba dorzucić recytacje. A do tego jej pupilkę, suczkę Mery. Ula trenuje ją i chodzi z nią codziennie na spacery.
– To jej taka przyjaciółka – śmieje się pan Tomasz.
Co Ula chciałaby robić w przyszłości?
– Oczywiście śpiewać i występować na scenie. Marzę o tym, żeby uczyć dzieci śpiewu. A teraz bardzo chcę reprezentować Polskę na Eurowizji dla Dzieci na Malcie – mówi Lokalnej młoda wokalistka.

Zapraszamy więc do oglądania TVP1 już 15 października, kibicowania Uli i wspierania jej SMS-ami. Początek o godz. 17.30.
red.

JAK GŁOSOWAĆ NA ULĘ

Aby zagłosować na Ulę, należy wysłać SMS o treści 6 pod numer 7312. Koszt 3,69 zł brutto. Głosować można tylko podczas koncertu na żywo, przez 15 min po wykonaniu ostatniego utworu konkursowego na wyraźny znak prowadzącego koncert. Z jednego numeru telefonu można oddać jeden ważny głos, więc podajcie tę informację znajomym, znajomym znajomych.

LOKALNA nr 40 (654), wt. 4 października 2016

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ