W Mińsku znaleziono ciało oficera kontrwywiadu

0
Na portalu RMF FM podana została dziś o godz. 23.03 informacja, że w Mińsku Mazowieckim znaleziono ciało wysokiego rangą oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Dziennikarze tej stacji mieli się nieoficjalnie dowiedzieć, że zmarły był prawdopodobnie podpułkownikiem SKW. Nie są im natomiast znane okoliczności śmierci oficera i znalezienia ciała.
UAKTUALNIENIE (26.05.2016): Ministerstwo Obrony Narodowej potwierdziło, że prokuratura prowadzi postępowanie w tej sprawie. Wydało komunikat (podpisany przez Bartłomieja Misiewicza, rzecznika prasowego MON) o następującej treści:
„W związku z informacją o śmierci oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz pojawiającymi się w mediach spekulacjami informuję, że wczoraj (25.05) znaleziono w miejscu zamieszkania ciało oficera SKW.
Był to żołnierz w stopniu pułkownika z pełną wysługą lat. W SKW był pracownikiem administracyjnym. Na początku 2016 r. złożył raport o odejściu ze Służby ze względu na zły stan zdrowia. Od kwietnia br. przebywał na zwolnieniu lekarskim ze względu na wspomniany zły stan zdrowia. Na temat okoliczności zdarzenia wypowie się prokurator po przeprowadzeniu odpowiednich czynności, które zlecono w trybie natychmiastowym.

Jednocześnie potwierdzam, że oficer ten był pozytywnie zweryfikowany w roku 2006 przez Komisję Weryfikacyjną. Służba Kontrwywiadu Wojskowego  pozostaje w stałym kontakcie z jego rodziną, którą objęła opieką”.

Według reportera RMF FM Mariusza Piekarskiego Waldemar K. powiesił się. W służbach wojskowych pracował ponad 20 lat. Zajmował się bezpieczeństwem przemysłowym i certyfikacją firm z sektora zbrojeniowego. Był zastępcą naczelnika w Zarządzie Bezpieczeństwa Informacji Niejawnych.
UAKTUALNIENIE (28.05.2016): Są wyniki sekcji zwłok Waldemara K. Według MON było to samobójstwo.
ew

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ