Pomarańczowy rajd rowerowy

0

W sobotę 7 maja bibliotekarze zapraszają na rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Tym razem 20-kilometrowa trasa będzie prowadziła z Rembertowa do Ossowa, a potem do Wesołej.

„Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach” – tak określa akcję jej pomysłodawca http://bibliosfera.net/odjazdowy-bibliotekarz/. Organizatorami tegorocznego rajdu do Ossowa są Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku i Stowarzyszenie Rembertów Bezpośrednio.

Trasa liczy ok. 20 km. Organizatorzy proszą, by każdy z uczestników założył coś pomarańczowego – nam w „pomarańczowym” Tygodniku LOKALNA ta prośba bardzo się podoba 🙂 LOKALNA już kolejny raz jest patronem medialnym tego rajdu.

PROGRAM RAJDU:
Zbiórka, zapisy – godz. 9.30, zwiedzanie Izby Pamięci w Urzędzie Dzielnicy Rembertów dla chętnych.
10.00 start – Biblioteka w Rembertowie, ul. Gawędziarzy 8
Trasa: ul. Gawędziarzy, Sztandarów, przejazd przez tory, ul. Mokry Ług do końca, wjazd do lasu: trasa p.poż. 44, 45, 42 i 43 (przejazd ok. 45 minut)
11.00 Ossów:
Cmentarz Bitwy Warszawskiej, kaplica, muzeum „Park Kulturowy – Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku” – zwiedzanie z przewodnikiem
12.30 Wyjazd z Ossowa
Przejazd do Wesołej – ok. 60 min.
Trasa: trasa p.poż. 43, 42, 45,44, ulice: Mokry Ług – Sztandarów – Republikańska – przeprawa przez tunel dla pieszych – Bellony do Działyńczyków – las do ulicy Długiej w Wesołej – Kilińskiego – 1 Praskiego Pułku – OSP
13.30 Meta – Biblioteka i OSP Wesoła – ul. 1 Praskiego Pułku 31

Atrakcje na mecie: grill, słodkości, bookcrossing, kącik dla dzieci, prezentacja wozu strażackiego, pamiątkowe zdjęcie uczestników.

O bezpieczeństwo na trasie zadba policja. Na wymienionych ulicach nastąpią chwilowe utrudnienia w związku z przejazdem rajdu.

opr. ew, org.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ