Łatwiej dojedziemy do Międzylesia

0
W piątek 6 maja zostanie oficjalnie otwarta nowo wybudowana droga łącząca Wesołą i Międzylesie (fot. ew)

W piątek 6 maja ok. godz. 13 zostanie oficjalnie otwarty nowo wybudowany odcinek al. Dzieci Polskich. Kierowcy używali go, mimo trwających jeszcze robót, już w kwietniu, teraz będą mogli tędy jeździć legalnie.

Do ruchu oddany zostanie nowy fragment al. Dzieci Polskich od ul. Mchów w Wawrze do ul. Granicznej w Wesołej. Ulica ma jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu, po obydwu stronach są chodniki a po stronie północnej dwukierunkowa droga rowerowa. Ulica ma ok. 520 m długości i jest kontynuacją wybudowanej w 2011 r. ul. Granicznej w dzielnicy Wesoła. Prace budowlane trwały od października 2015 r., za projekt i budowę miasto zapłaciło 3,82 mln zł.

Jak ważny to odcinek, wiedzą wszyscy, którzy dojeżdżają do Centrum Zdrowia Dziecka albo do Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego – dojazd krajową dwójką to wieczne korki, a droga „na skróty” przez Starą Miłosnę oznaczała groźbę uszkodzenia podwozia, gdy trzeba się było przedzierać przez wąski „łącznik” między Graniczną a aleją Dzieci Polskich. Teraz długo oczekiwana budowa wreszcie została sfinalizowana.

opr. ew

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ