Zablokowali rywali

0
Blok Ekipa, zwycięzcy zawodów: Tomasz Gomulski, Jacek Gomulski, Robert Szynkowski, Adrian Banaszek, Piotr Wieczorek, Igor Osipczuk, Daniel Gomulski, Krystian Rogala, Mateusz Wieczorek

Pierwsze tegoroczne zawody piłkarskie zostały rozegrane w niedzielę 10 stycznia. To IV edycja halowego turnieju SRT&MLPN. W turnieju przedświątecznym (19 grudnia) triumfował Bomba Team z Dębego Wielkiego, druga była Blok Ekipa z Halinowa. Teraz gospodarze byli mniej gościnni

Ponownie zgłosił się komplet drużyn. Zagrały 24 zespoły. Mecze trwały po 12 minut. Do fazy pucharowej z każdej grupy przechodziły po dwie drużyny. Pierwszy mecz rozegrano o 8.15 ostatni o 20.40. W ćwierćfinałach niektóre zespoły walczyły jak Polska z Niemcami w siatkówkę. To, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Chłopcy z Bielan po bezbramkowym remisie z Odmłodzonymi w rzutach karnych wygrali 3:2, Bomba Team pokonał 1:0 Hardcore Team. Titolare Siennica pewnie wkroczył do półfinału po wygranej 4:0 z Wólką Kobylańską. Joga Finito 2:0 pokonała Tęczę Pustelnik. Dwa mecze zakończyły się minimalną różnicą, zadecydowała jedna bramka. Zielona ograła Pakozordy, Blok Ekipa – Wesołą Ekipę.
W półfinałach najlepsi okazały się drużyny Chłopcy z Bielan, Titolare, Blok Ekipa i Bomba Team. W meczu o 3. miejsce spotkały się więc zespoły z drugiego miejsca w grupach półfinałowych, Titolare z Bombą. W regulaminowym czasie był remis 1:1. Dopiero rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie Bomby. Finał niósł do zwycięstwa gospodarzy z Blok Ekipy, którzy nie chcieli być znów na drugim miejscu. Dość szybko gola zdobył Jacek Gomulski i jego zespół starał się kontrolować grę. W końcówce halinowianie mogli podwyższyć, ale zabrakło precyzji. W końcu jednak Blok Ekipa, czyli zawodnicy klubu SRT Halinów, triumfowali.
Nie było wątpliwości przy wyborze najlepszego zawodnika turnieju. „Neymar” Krzyś Mamla z Chłopców z Bielan, mimo niskiego wzrostu i młodego wieku, pokazał duże umiejętności. Nie tylko jego gra, ale i wizerunek, przypominają brazylijską gwiazdę. Tytuł króla strzelców w ostatniej chwili zgarnął Dawid Matak z Siennicy – w meczu o 3. miejsce zdobył bramkę decydującą o przewadze nad Julkiem Świątkiem z Victorii, który miał 9 goli. Wybór asa bramki również był prosty. Za postawę w całym turnieju tytuł ten trafił do Kamila Dróżdża z Bomby. Nagrody wręczyli Piotr Wieczorek ze Stowarzyszenia Rozwijamy Talenty i Łukasz Świstak w imieniu Miejskiej Ligi Piłki Nożnej w Sulejówku.
Anna Kuśmierczyk

Więcej zdjęć w papierowym wydaniu Lokalnej

LOKALNA  nr 2 (616), 12 stycznia 2016

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ