Wieczny kłopot: nie ma się w co ubrać…

0
Dziesięć par otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, dwie z największym stażem nie były obecne na uroczystości

Stasia, Jadwiga, Alfreda, Regina, Henryka – panie o wspaniałych, dziś rzadko spotykanych, imionach pojawiły się na obchodach Złotych Godów w Sulejówku. Do złota trzeba dorzucić diamenty i inne drogocenne materiały, bo rekordziści przeżyli ze sobą w małżeństwie 65 lat. Jak się okazuje, miłość wygrywa ze wszystkim, a problemy pań są wciąż takie same.

Uroczystość odbyła się w czwartek 10 grudnia w kameralnej izbie pamięci rodziny Grabskich w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Sulejówku. Uczniowie pod okiem nauczycielki języka polskiego Krystyny Pachnik zaprezentowali wesołe dialogi, para zatańczyła walca.
– Wytrwaliście w przysiędze, w radości i w trudnościach. Wychowaliście potomstwo. Na pewno kiedy patrzycie na wasze dokonanie, rozpiera was duma i radość – mówił burmistrz Arkadiusz Śliwa, życząc radości, zdrowia i miłości najbliższych. Z jego rąk Jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz bukiety róż.
Największe wyrazy uznania należą się parze, która razem przeżyła ponad 65 lat. Niestety, pan Mieczysław Barbachowski nie doczekał uroczystości, odszedł 3 tygodnie temu. Obecny na spotkaniu syn Krzysztof z szacunkiem i troską opowiadał o mamie i próbował doliczyć się wnucząt i prawnucząt swoich rodziców. Państwo Regina i Józef Łapaczowie chwalili się pięciorgiem dzieci i taką samą liczbą wnucząt.
Przy słodkim poczęstunku i lampce szampana jubilaci wspominali dawne czasy. Panowie byli zgodni co do tego, że ich żony pod pewnymi względami wcale się nie zmieniają. Rano długo wybierały stroje na uroczystość, padało też przy tym znamienne „nie mam się w co ubrać”.
Anna Kuśmierczyk

JUBILACI:
Weronika i Mieczysław Barbachowscy (65. rocznica)
Stanisława i Zenon Kowalczykowie (64.)
Maria i Józef Furmankiewiczowie (62.)
Danuta i Franciszek Kozyrowie (54.)
Jadwiga i Bernard Abramowscy (51.)
Alfreda i Janusz Laskowscy (50.)
Regina i Józef Łapaczowie (50.)
Anna i Jan Suchoccy (50.)
Marta i Adam Walczakowie (50.)
Henryka i Stanisław Żarkowscy (50.)

Więcej zdjęć w papierowym wydaniu Lokalnej

LOKALNA nr 51 (613), 15 grudnia 2015

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ