Victoria wiceliderem jesieni!

0
Aleksander Eibl zdobył bramkę na 1:1 w meczu z Hutnikiem

Mecz pomiędzy liderem a wiceliderem IV ligi grupy południe przyciągnął rekordową liczbę kibiców. Na meczu Victorii Sulejówek z KS Konstancin zasiadło na trybunach ponad 600 osób. Piłkarze nie zawiedli.

Oprócz kibiców obu drużyn 11 listopada na meczu pojawili się działacze, trenerzy i zawodnicy wielu klubów z Mazowsza. Spotkanie lepiej zaczęła Victoria, wychodząc na prowadzenie w 13. minucie, po bramce Bartka Niksińskiego, którego świetnym podaniem obsłużył Bartłomiej Szulim. Ten młody zawodnik był najlepszy tego dnia na placu.
Obydwie ekipy nie zamierzały grać na remis. Sędzia nie uznał gościom jednej bramki, padła z pozycji spalonej. Okazji nie brakowało. Karol Pasturczyk skutecznie bronił strzały gości. Dla Victorii setki nie wykorzystał Aleksander Eibl, przy strzale naciskany przez dwóch obrońców. Wojciech Wocial trafił w poprzeczkę. Sędzia nie zauważył też zagrania ręką w polu karnym zawodnika Konstancina.
Po przerwie w polu karnym faulował Grzegorz Krystosiak, sędzia podyktował rzut karny i goście wyrównali. Victoria strzeliła kolejną bramkę, ale sędzia w zamieszaniu podbramkowym dopatrzył się pozycji spalonej. Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu i mecz zakończył się podziałem punktów. Emocji piłkarskich nie brakowało. Nie zawsze można wygrać, ale był to mecz godny dwóch najlepszych zespołów ligi.
W sobotę 14 listopada podopieczni Macieja Kędziorka pojechali do Warszawy po 3 punkty. Na trudnym terenie Hutnika dodatkowo grę utrudniał silny wiatr.
– Weszliśmy w mecz bardzo ospale. Już w 2. minucie po serii błędów w obronie Hutnik strzelił nam bramkę. W pierwszej połowie sprzymierzeńcem gospodarzy był wiatr, który szczególnie utrudniał wykonywanie rzutów rożnych, po przerwie zagraliśmy zdecydowanie agresywniej, wysokim pressingiem, czego efektem były bramki Bazlera i Eibla. W końcówce zapłaciliśmy za to opadnięciem z sił, przez co Hutnik kilka razy groźnie zaatakował. Widać było, że zespół z Marymonckiej nie grał w środę meczu. Cieszą punkty na gorącym terenie, daj Boże w każdej rundzie 40 punktów – skomentował Kędziorek.
W rundzie jesiennej Victoria zajęła 2. miejsce. Do lidera traci tylko 1 punkt. Strzeliła najwięcej bramek z całej ligi – 48. Straciła najmniej – 12, tyle też stracił Konstancin. W sobotę 21 listopada Victoria zagra w półfinale Pucharu Polski z KS Piaseczno. Mecz w Piasecznie o godz. 12.
ak

Victoria Sulejówek-KS Konstancin 1:1 (1:0)
Victoria: Pasturczyk – Hrynkiewicz, Krystosiak, Gorczyca, Goluch, Gwiazda (Jakóbczak), Szulim, Bazler (Rogowski), Niksiński (Kostrzewa), Eibl (Allyson), Wocial

Hutnik Warszawa-Victoria Sulejówek 1:2 (1:0)
Victoria: Pasturczyk – Hrynkiewicz, Gorczyca, Krystosiak, Drewnowski, Allyson (Jakóbczak), Szulim (Dźwigała), Bazler, Gwiazda (Eibl), Niksiński (Kostrzewa), Wocial

LOKALNA nr 47 (609), 17 listopada 2015

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ