Rumba w Halinowie

0
Specjalny pokaz przygotowali Krysia Górnicka i Przemek Zabrodzki – półfinaliści mistrzostw Polski

Lśniący parkiet, punktowe światła, zmysłowe, choć wygodne stroje, specjalne buty z nieślizgającymi się, czesanymi podeszwami, wysokie obcasy, cekiny, lakier do włosów, grube skarpety, aby stopy odpoczęły, okrzyki, emocje. To VII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar burmistrza w Halinowie (28 listopada).

Członkowie rodzin ze łzami przeżywali występy swoich dzieci i rodzeństwa. Na parkiecie mimo zderzeń, potrąceń łokciami panował uśmiech i dobra zabawa.
Zmagania tancerzy podzielono na 3 bloki. Rano rywalizowali  najmłodsi. Dostojnie w tańcach standardowych (ST) i z werwą w latynoamerykańskich (LA). Gospodarzami halinowskiej imprezy byli zawodnicy Mako, przygotowani przez Magdalenę Kołtuniuk. Zdobywali różne miejsca. Czwartą lokatę w kategorii H KOMB 4T wiek 8-9 lat zajęli Zuzia Rozbicka i Hubert Szot. W G KOMB 4T miejsce drugie wśród par 8-9-letnich zajął duet Julia Naguszewska i Maksym Brodowski. W kategorii G KOMB 4T wśród 10-11-latków drudzy byli Natalia Pogorzelska i Karol Czajka, trzeci zaś Patrycja Pikuła i Paweł Witczak. W F KOMB 6T wiek 10-11 lat miejsce trzecie zajęli Klaudia Jankowska i Jakub Lenartowski. W kategorii C LA wiek powyżej 15 Kasia Michałowska i Mateusz Szczepański z Mako zgarnęli złoto.
W drugim bloku w kategorii open ST 4T wysokie drugie miejsce wśród siedmiu par zajęli Wiktoria Kwiatkowska i Michał Grabowski. Oni też zajęli trzecie miejsce w tańcach latynoamerykańskich. W trzecim bloku zobaczyliśmy trzy pary z Mako. Drugą lokatę wywalczyli w B ST w kategorii powyżej 15 lat Iza Rosińska i Igor Rosiński. Na siódmej uplasowali się Julia Denarska i Wojtek Grabowski. Ta para zajęła też szóste miejsce w tańcach latino. W kategorii C ST powyżej 15 lat szóste miejsce zajęli Marta Lipiec i Paweł Wikieł. Uwagę przykuwała para Kamila Gizler i Tomasz Lizurej z klubu Duet Warszawa. Wygrali w kategorii LA i otrzymali klasę S.
Sędzią głównym był Andrzej Łukomski z Radomia. Przed samym finałem na parkiecie pojawili się tancerze klasy S z Mako, którzy wśród swoich sukcesów mają półfinał mistrzostw Polski, czyli Krysia Górnicka i Przemek Zabrodzki. Zatańczyli zmysłową rumbę.
Organizatorzy zadbali o bufet. Cukiernia Babeczki oferowała swoje specjały i w finałowym momencie częstowała wszystkich tortem. Nie zapomniano o jednym z głównych sponsorów, który niedawno odszedł. Pamięć Tadeusza Ludwiniaka zebrani uczcili minutą ciszy.