Dziesiąty krzyżyk Dumy Mińska

0
Od lewej Łukasz Stelmaszczyk, Robert Chlebicki i Łukasz Gagaska - znani zawodnicy klubu

90 lat historii i nowe możliwości, bo od marca piłkarze będą grać i trenować na nowoczesnym obiekcie. W niedzielę 8 listopada w Mińsku Mazowieckim obchodzono jubileusz powstania klubu Mazovia

Z tej okazji rozegrano mecz Maza-Legia Champions League. Na boisku zobaczyliśmy  zawodników z najwyższej krajowej półki w latach 90.

Gwiazdy z Łazienkowskiej

Maciej Szczęsny, Marek Jóźwiak, Piotr Włodarczyk, Jerzy Podbrożny, znakomity wykonawca rzutów wolnych Leszek Pisz, Cezary Kucharski, Radosław Michalski i inni. Mecz sędziował sędzia Ekstraklasy Marcin Borski, na liniach pomagali mu Arkadiusz Pazdyka i Adam Skrzydlewski.
Pierwsi trafili gospodarze. Szczęsnego zaskoczył Mateusz Janusiewicz. Kolejnymi strzelcami byli Michał Bondara, Piotr Sobótka, Kuba Popławski. Dla Legii trafili Włodarczyk (3 razy) i Kucharski. W pierwszej części Maza zagrała składem IV-ligowym, przewaga na boisku była spora. Gra wyrównała się w drugiej części, kiedy na boisko wybiegli oldboje i zawodnicy drugiej drużyny. Choć nie wynik liczył się, a dobra zabawa, gospodarzy na pewno ucieszyło zwycięstwo 5:4.
Imprezę prowadził Dariusz Ślęzak, jeden z najlepszych sportowych didżejów w Polsce. Dzięki jego poczuciu humoru nie było aż tak zimno. Na trybunach pojawiła się fala. Kibice  otrzymali drobne upominki od gości. Gadżety od Legii rozeszły się w sekundę. Z kolei zawodnicy czerwono-biało-niebieskich wykopali piłki. Pofrunęły na trybuny.

Ciepłe słowa i medale

Jubileusz był okazją do podziękowań dla zawodników i działaczy.
– W Mazovii uprawiano wiele dyscyplin, ale piłka przyciągała największe rzesze zawodników i kibiców. Ten mecz dedykujemy naszemu kontuzjowanemu piłkarzowi Pawłowi Matłaczowi. Klub łączy ludzi z pasją. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będą same sukcesy – powiedział prezes Andrzej Kuć.
W przerwie prezes wręczył medale za zasługi dla klubu. Sam również otrzymał wiele dowodów uznania. Od zarządu MZPN paterę okolicznościową, dyplomy od zarządu okręgowego, burmistrza i dyrektora MOSiR, a od poseł Teresy Wargockiej kwiaty i ciepłe słowa. Szczególnym wyróżnieniem był medal Pro Masovia, nadawany za działalność na rzecz rozwoju Mazowsza.
Złote Medale Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej otrzymali Andrzej Kuć, Henryk Szwach, Stanisław Domalewski, srebrne zaś Alan Grabek, Robert Smuga i Marcin Jakubowski. Za wieloletnią pracę dla klubu odznaki dla człowieka sportu otrzymali trenerzy Janusz Puchalski, Robert Stelmach i Kazimierz Płochocki.
Przez zarząd klubu wyróżnieni zostali m.in. poseł Teresa Wargocka, starosta miński Antonii Jan Tarczyński, działacze i sponsorzy.
– Mazovia to duma Mińska. Zmienia się, pięknieje, są nowe obiekty.  Gra przynosi radość, chcę życzyć kolejnych wielkich sukcesów, w krótkim czasie III ligi, w dłuższym Ekstraklasy – powiedział burmistrz Jakubowski.
Anna Kuśmierczyk

LOKALNA nr 46 (608), 10 listopada 2015

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ