Anielski spektakl

0
Sekcja baletowa Sceny tańczyła z gracją (fot. ak)

18 października w kościele Maryi Matki Kościoła w Sulejówku zdolna młodzież pod okiem jeszcze zdolniejszych opiekunów zaprezentowała muzyczny spektakl inspirowany poezją Jana Pawła II

Spektakl „Nie bój się chodzenia po morzu” wyreżyserowała Julia Kotarska-Rekosz. Przygotowaniem wokalnym zajęły się Agata Struzik, Katarzyna Rychlik i Maja Szymanowska, teatralnym – Julia Kotarska-Rekosz oraz Renata i Tomasz Struzikowie. Elementy taneczne, baletowe opracowały i wykonały Róża Grochowska i Natalia Rakowska. Licznie zgromadzeni widzowie mieli okazję wysłuchać utworów w wykonaniu nauczycieli i uczniów Teatru Muzycznego Scena oraz „Scenicznych” sekcji baletu i wokalnej, Teatru Chmur i gościnnie Maksymiliana Zdybickiego. Patronat honorowy objął burmistrz Arkadiusz Śliwa.
Przedstawienie było bardzo klimatyczne. Powstało z okazję rocznicy pontyfikatu. 16 października 1978 roku Karol Wojtyła przybrał nowe imię Jana Pawła II. Młody Karol (w tej roli Maks Zdybicki) i jego droga do Boga to myśl przewodnia spektaklu. Wszyscy ubrani w biel, z anielskimi skrzydłami przemieszczali się między publicznością. Opadające piórka były dodatkową atrakcją dla maluchów. Uwagę skupiały Róża i Natalia w towarzystwie małych baletnic z sekcji baletowej Sceny. Wzruszającym momentem było odtworzenie słów Jana Pawła II „Wypłyńcie na głębię” – na pewno zostało w widzach jako przesłanie spektaklu. Odśpiewano też najbardziej kojarzoną z Papieżem Polakiem „Barkę”.
Anna Kuśmierczyk, ew

LOKALNA nr 43 (605), 20 października 2015

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ