50 lat jak jeden dzień

0
Swoją 50. rocznicę ślubu na terenie gminy Cegłów obchodziło w tym roku 6 par. W uroczystościach udział wzięło 5 małżeństw Swoją 50. rocznicę ślubu na terenie gminy Cegłów obchodziło w tym roku 6 par. W uroczystościach udział wzięło 5 małżeństw

– To wszystko upłynęło jak jeden dzień. Warto było dożyć tej chwili – stwierdziła Helena Podrucka, która świętowała razem z mężem 50-lecie pożycia małżeńskiego. Oprócz nich Złote Gody obchodziły jeszcze 4 małżeństwa.

21 października w Klubie Kulturalne Zacisze w Cegłowie odbyły się uroczystości związane z wręczeniem Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W tym roku otrzymało je 6 par, które świętowały swoje Złote Gody. Podczas uroczystości obecnych było 5 par. Zabrakło tylko Janiny i Wiesława Kryczka.
W imieniu prezydenta medale wręczył wójt Marcin Uchman razem z przewodniczącym rady gminy Krzysztofem Janickim.
Podczas spotkania można było posłuchać wspomnień i refleksji dotyczących wspólnego pożycia.
– Te 50 lat minęło jak jeden dzień. Jest takie powiedzenie, że ci, co młodo biorą ślub, szybko się rozwodzą. U nas było odwrotnie. Młodzieńcza miłość pozostała nam do dzisiaj. Może to dlatego, że od początku małżeństwa razem z mężem byliśmy bardzo zajęci pracą i wychowywaniem dzieci. Nie było czasu na kłótnie – mówiła Halina Supieta.
Eugeniusz Aniszewski dodał, że czasy ich młodości były trudne. Dlatego bardzo się cieszy, że doczekał się z żoną Danutą tak wspaniałej rocznicy. Przyznał, że teraz młodzi mają łatwiej.
Pracownicy klubu zadbali o odpowiednią atmosferę podczas uroczystości. Anna Cegiełka i Tadeusz Lempkowski dali mały pokaz wokalno-poetycki. Nie zabrakło też drobnych akcentów związanych z ceremonią ślubną. Były tort, szampan a w tle zobaczyć można było zdjęcia jubilatów z ich dnia ślubu.
Jarosław Ciółkowski

JUBILACI:

Danuta i Eugeniusz Aniszewscy z Cegłowa
Janina i Wiesław Kryczka z Cegłowa
Helena i Marian Podruccy z Cegłowa
Halina i Stanisław Supieta z Posiadał
Maria i Ignacy Wiączek z Mieni
Zofia i Jan Wieczorkowie z Cegłowa

LOKALNA nr 44 (606), 27 października 2015

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ